Kızılay Dershane Önerisi 2022

Kızılay Dershane Önerisi

Ankara’nın Kızılay ilçesinde bulunan dershaneler yada diğer bir ismiyle Kızılay’da Bulunan Butik Dershaneler, bireysel eğitiminin önemini vurgulayarak, en az 4 en fazla 10 kişilik sınıflarda birebir eğitim olanağı sağlayan, kitle dershaneciliğinin aksine tüm öğrencilerini bire bir takip ederek, kişiye özel eğitim modelini uygulayan kurumları ifade etmektedir.

Öğrenciler, eğitim hayatları boyunca yeterli eğitimi almak, istedikleri okulları kazanmak, sonrasında mesleki yeterliliğe sahip olmak ve bunların sonucunda geleceklerini eğitimleri ile teminat altına almak için amansız bir yarış halindeler. Kızılay Butik Dershaneler tam da bu yarışın ortasında daha az öğrenciyle, öğrencilerin daha etkili bir öğrenim aldığı bir öğretim modeli olarak ortaya çıktı. Kızılay’da bulunan butik dershaneler, özel ders almak kadar maliyetli olmaması ve aynı zamanda kitle dershaneciliğinin aksine kişiye özel eğitim ve eğitim programı uygulanmasıyla, diğer kurumlara nazaran ön plana çıkarmıştır.

Kızılay Dershane Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kızılay Dershane bakımından Ankara’nın merkezinde olması, öğrenci nüfusunun fazlalığı, ulaşımın kolay olması gibi sebeplerden dolayı pek çok eğitim ve öğretim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır.

Kızılay Dershaneler hakkında araştırma yapan bir öğrenci yada veli, Kızılay’da bulunan dershane sayısının fazla olması sebebiyle hangi dershaneyi tercih etmesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır.

Öncelikle Kızılay’da bulunan dershaneler ile görüştüğünüzde hemen hemen her kurumun aşağı yukarı size aynı şeyleri söylediğini görebilirsiniz. Günümüzde bazı kurumların isim haklarını sattıkları düşünülürse (franchising) verilen vaatlerin çok da farklı olması beklenmemelidir. Önemli olan verilen vaatlerin ne kadarının yerine getirildiği yada tamamının yerine getirilip getirilmediğidir. 

Bu doğrultuda Kızılay dershane önerisi arayan veli ve öğrencilerin dikkat etmesi gerekenler,

  • Dershanelerin eğitim ve öğretim kadrosunun kalitesi
  • Geçmiş yıllarda öğrencilerinin başarıları hakkında bilgi sahibi olunması
  • Öğrencilerin almış oldukları yıllık ders saatleri
  • Öğrencinin istediği kadar etüt alma imkanının olup olmaması
  • Dershanenin eğitim sektöründeki yeri ve deneyimi
  • Kullanılan yayınların soru kalitesi ve özgünlüğü
  • Kullanılan deneme sınavlarının kalitesi ve özgünlüğü
  • Dershanelerinin öğrenciye sağladıkları ekstra olanaklar (Tam Gün Eğitim İmkanı)

gibi hususlara öncelikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kızılay Dershane Yorumları

“Akıllı insanlar hatalarından ders çıkarınlar, daha akıllı insanlar ise başkalarının tecrübelerinden ders çıkaranlardır” sözü galiba dershane yorumlarının araştırılmasındaki en büyük etkenlerden biridir. Hayatımızın büyük bir kısmını değiştirecek olan bir karar öncesi diğer insanların tecrübelerinden yararlanmak istenmesi de olması gerekenden fazlası değildir.

Günümüzde arama motorlarında bulunan yorum sayfaları en çok yorum alan içerikleri barındırmaktadır. Fakat bu sayfalar suistimale edilmeye açıktır bu sebeple sahte yorumların da ön plana çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tek başında firma yorumlarını göz önüne almak sizi yanıltabilir. Olabildiğince farklı kaynaktan değerlendirme almaya çalışılmalıdır.

Kurumumuzun google yorumlarına buradan ulaşabilirsiz.

Kızılay Dershane Fiyatları

Kızılay Dershane Fiyatları kurumdan kuruma değişkenlik göstermekle birlikte bu değişikliğin sebebi birden fazla faktöre bağlıdır. Bu faktörlere örnek olarak; ders öğretmenlerinin uzmanlıkları ve deneyimleri, sınıf mevcudiyetleri, kullanılan yayınların, denemelerin kalitesi ve özgünlüğü, birebir etüt ve soru imkanının olup olmaması, kurumun merkezi konumda olup olmaması, toplam çalışılan öğrenci sayısı gibi örneklerin arttırılabileceği pek çok değişken ile doğrudan alakalıdır. Bu değişkenleri göz önünde bulundurarak Kızılay dershane fiyatlarının  2024 yılı için 60.000 TL – 200.000 TL arasında değişkenlik gösterdiği söylenebilirKaliteli eğitim uygun fiyatlar ile sağlayan kurumumuzun güncel fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızılay dershane hedefe götürür

Özel Rekor Dershanesi'ni Biliyor Musunuz ? "Biz Kimiz ?"

2002 yılında kurulan Özel Rekor Dershanesi kuruluşundan bu yana butik bir eğitim vermiş olup butik etiketini popülaritesinden dolayı kullanmamıştır. 2002 yılından 2015 yılına kadar toplam 100 öğrenci kontenjanı ile çalışan kurumumuz, kontenjanını 2015 yılından itibaren artan talepleri karşılamak ve başarının gerçekleşmesi için üzerimize düşen görevler olduğu bilinciyle 150 kişiye çıkarmıştır. Öğrenci başarısı ve motivasyonunu en üst düzeyde tutma hedefimiz neticesinde 150 kişilik kontenjanın aşılması mümkün değildir.

Eğitim sektöründe uzun yıllardır varolan ve Kızılay’ın köklü kurslarından biri olan Rekor Özel Ögretim Kursu, öğrenci başarısı ve motivasyonunun sağlanması amacıyla kendisine tanınan kontenjan hakkından çok daha düşük bir sayıda öğrenci ile çalışmakta olup çalıştığı tüm öğrencilerinin mevcut potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için çaba sarf etmektedir. Bunun sonucunda sadece başarılı öğrencileri değil, orta düzey temele sahip öğrencileri de üst düzey başarıya taşımaktadır.

Kurumumuz eğitim sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak için Ankara’nın en iyi dershanesi içerikli yazımızı okuyabilirsiniz.

Dershane Gitmeden Üniversite Sınavını Kazanmak Mümkün Mü?

En son açıklanan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) hazırlanan 2021YKS sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere göre TYT sınavına giren öğrenci sayısı yaklaşık 2 milyon 600 bin iken buna karşılık devlet üniversiteleri toplam 850 bin vakıf üniversitelerinde ise yaklaşık 170 bin kontenjan açıklanmış ve yaklaşık olarak bu kontenjanlardan 200 bin’i boş kalmıştır.

Yukarıdaki rakamlara sayısal veri olarak bakıldığında Üniversite sınavını kazanmanın çok da zor olmadığı düşünülmektedir ve aslında doğrudur.  Sadece Üniversite sınavını kazanmak zor değildir fakat iyi bir üniversitenin iyi ve nitelikli bir bölümünü kazanmak zordur.

Buna karşılık eğer öğrenci çalışma stratejilerini biliyor, bilmediği konuların üzerine gidebiliyor, eksiklerini fark ederek bu yönde sistemli bir şekilde çalışabiliyor ise bu zorluğun üstesinden gelebilir. Fakat maalesef bunun uygulanması pratikte olduğu kadar kolay değildir. Çoğu öğrenci çalışma stratejilerini bilmemekte, alt yapısının zayıf olması yada çok çabuk sıkılması sebebiyle eksiklerinin üzerine gidememektedir. Üniversite hazırlık kursları (dershaneler) ve Özel Öğretim Kursları da işte tam bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Rekor Dershanesi olarak odak noktamız öğrenci başarısı üzerine yılların deneyimi ve birikimi ile planlanmış, tüm düzenlemeler bu odak noktası etrafında inşa edilmiştir. Öğrencilerimize sadece kaliteli bir eğitim vermekle kalmıyor aynı zamanda onlarının başarılı olabilmesi için gelişim ve eksiklikleri birebir takip ediyor, kişiye özgü eğitim modelimiz ile öğrencilerimize öğrenme odaklı bir sınava hazırlık programı sunuyoruz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Gruplarımız hakkında bilgi almak ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk

Butik Sınıflarda Butik Eğitim

Neden Rekor Dershanesi ? 

Alanında uzman öğretmen kadrosu
vip 5-10 kişilik gruplar
Öğrenci Odaklı Eğitim
Birebir ve Sınırsız Etüt
Öğrenci ve Veli Koçluğu
Özgün ve kaliteli yayın desteği
Online kesintisiz eğitim

Her Türlü görüş, öneri ve sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Bilgi Almak için