Ankara Butik Dershaneler

Ankara Butik Dershaneler yada diğer bir ismiyle vip dershaneler tabiri, bireysel eğitiminin önemini vurgulayarak, 4-6 ve 10-12 ve  kişilik sınıflarda birebir eğitim olanağı sağlayan, kitle dershaneciliğinin aksine tüm öğrencilerini bire bir takip ederek, kişiye özel eğitim modelini uygulayan kurumları ifade etmektedir.

Butik Dershane Ne Demek ?

Öğrenciler, eğitim hayatları boyunca yeterli eğitimi almak, istedikleri okulları kazanmak, sonrasında mesleki yeterliliğe sahip olmak ve bunların sonucunda geleceklerini eğitimleri ile teminat altına almak için amansız bir yarış halindeler. Butik Dershaneler tam da bu yarışın ortasında daha az öğrenciyle, öğrencilerin daha etkili bir öğrenim aldığı bir öğretim modeli olarak ortaya çıktı. Ankara’da bulunan butik dershaneler, özel ders almak kadar maliyetli olmaması ve aynı zamanda kitle dershaneciliğinin aksine kişiye özel eğitim ve eğitim programı uygulanmasıyla, diğer kurumlara nazaran ön plana çıkarmıştır.

Butik dershanelerde bir öğretmen başına düşen öğrenci sayısının az olması sebebiyle, öğrencilerin gelişim ve eksiklikleri bire bir takip edilebiliyor aynı zamanda veli-öğrenci-dershane üçgenindeki iletişim daha kuvvetli olabiliyor. Ayrıca eksikliklerin giderilebilmesi için öğretmenler, öğrencilerine daha fazla bire bir ve grup etütleri uygulayabiliyor.

Butik Dershane Seçimi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Butik dershanenin en büyük avantajlarından biri, az öğrenciyle çalışılıyor olması sebebiyle öğrencileri ile bire bir ilgilenilebilmesi demiştik. Peki öğrenci sayısının az olması her zaman avantaj mıdır ? Cevabımız eğer kendi seviyenizde rakipleriniz yoksa hayır bir avantaj değildir.

Eğitim ortamlarında öğrenci katılımını artırma yollarının en önemlisi, öğrencilerin birlikte çalışabileceği küçük çalışma grupları organize etmektir. Öğrencilerimiz için bu çalışma gruplarını bulundukları sınıfları oluşturmaktadır. Sınıflarda aktif öğrenme tekniklerinden biri işbirliği ile öğrenme diğeri ise rekabet ile öğrenmedir.

Hem işbirliği hem de rekabet ile öğrenmenin öğrenci başarısı üzerinde direkt etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple aynı seviyede ki öğrenci grupları bir arada toplanamazsa öğrenme düzeyinde istenilen artış sağlanamaz.

Rekor Dershanesi olarak sistemimizde  öncelikle olarak gruplar öğrencilerin altyapılarına göre homojen bir biçimde oluşturulmakta, sonrasında öğrenciler arasında yarışmayı teşvik etmek amacıyla gösterdikleri başarı oranlarına göre gruplar arasında değişiklik yapılmaktadır. Bu sayede hem işbirliği ile öğrenme ve hem de rekabet ile öğrenme tekniklerinden azami fayda sağlanmaktadır.

Gruplarımız hakkında daha detaylı bilgiyi gruplar sayfamızı ziyaret ederek alabilirsiniz.

ankara butik dershane ankara karakalem

Ankara Butik Dershane Fiyatları Ne Kadar ?

Ankara Butik Dershanenin öncelikli amacı öğrenci sayısını az tutarak daha kaliteli bir eğitim vermek üzerine kurulmuştur. Kalabalık sınıflarda etkin ve verimli iletişim sağlamak zordur buna karşın kalabalık olmayan sınıflarda öğrencilerin derse katılımları daha yüksek olacak, dersi derste öğrendikten sonra bol soru çözümü ile eksik kalan bilgileri tamamlayacaklardır.

Ankara butik dershane fiyatları, öğrenci sayısının azlığı, bire bir ilgi, eğitim koçluğu sisteminin uygulanması sebebiyle diğer dershane fiyatlarına göre biraz daha yüksektir. 2024 yılı için butik dershane ve kursların fiyatları;

  • 8.Sınıf (LGS) 30.000 TL – 50.000 TL,
  • 9, 10 ve 11. Sınıf (Ara Sınıflar) 50.000 TL – 80.000 TL,
  • 12.Sınıf ve Mezunlar (YKS) 110.000 TL – 200.000 TL,

arasında değişiklik göstermektedir.

Ankara Butik Dershane Tavsiyesi ( En Çok Tavsiye Edilen Butik Dershane )

Şüphesiz ki başarının kazanılması sadece bir eğitim kurumunun çaba sarf etmesi ile mümkün değildir, aynı zamanda öğrencinin de hedefini belirlemesi ve bu hedefe ulaşabilmesi için motivasyon ile çalışması gerekmektedir. Kurum olarak odak noktamız öğrenci başarısı üzerine yılların deneyimi ve birikimi ile planlanmış, tüm düzenlemeler bu odak noktası etrafında inşa edilmiştir. Öğrencilerimize sadece kaliteli bir eğitim vermekle kalmıyor aynı zamanda onlarının başarılı olabilmesi için gelişim ve eksiklikleri birebir takip ediyoruz. Bu sayede Rekor Dershanesi sadece başarılı öğrencileri değil aynı zamanda orta düzey temele sahip öğrencilerini de üst düzey başarıya taşımıştır.

Bu sebeple Rekor Dershanesi Ankara’da en çok tavsiye edilen butik dershaneler birisidir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Gruplarımız hakkında bilgi almak ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk

Butik Sınıflarda Butik Eğitim

Bilgi Almak için