Kızılay Dershane Önerisi 2022

Ankara En İyi Dershaneler

Ankara En İyi Dershaneler ibaresi başarılarını öğrencilerine vermiş olduğu eğitim ile kanıtlamış, başarılı öğrencilerinin yanı sıra orta ve temeli olmayan öğrencilerini de doğru yöntemler ile başarıya taşıyabilen kurumları ifade etmektedir.

Ülkemizde üniversite sayıların ve dolayısıyla kontenjanlarının artması sonucunda Lisans Mezunları oranı Türkiye nüfusuna göre son 10 yılda %5,5 ten %13,9 yükselerek tarihin en yüksek üniversite mezunu sayısına ulaştı. Buna karşılık 20-24 yaş arasındaki Üniversite mezunlarının işsizlik oranı %34 seviyesinde.

Rakamlardan da görebileceğimiz üzere üniversite mezunu olmaktan ziyade geleceği olan bir bölümden mezun olmak, mezuniyet sonrasında iş bulma kaygısı yaşamamanızı yada bu kaygıyı en düşük seviyede yaşamanız anlamına gelebiliyor. Ankara’nın En iyi dershanesi olarak size bir üniversite kazandırmayı başarı olarak görmüyoruz. Üniversite sınavından almış olduğunuz yüksek bir puan, düşük bir yüzdelik dilim ile iyi bir üniversitede lisans eğitimi almanızı ve mezun olduktan sonra işverenler tarafından seçilmenizi değil, iş seçme hakkınızı kullanmanız için çaba sarf ediyoruz.

Niçin Ankara'nın En İyi Dershanelerinden Biriyiz ?

Dershanelerin başarı araçları pek tabii ki öğrencileridir. Öğrencilerin başarılı olmasını sağlamak için gerekli şartları sağlamak da dershanelerin görevidir. Bu şartlardan bazıları, kurumun iyi bir eğitimci kadrosuna sahip olması, öğrencilerin gelişim ve eksikliklerini yakından takip edilmesi, öğrencilerin öğrenmeye uygun bir ortamda ders dinleyebilmesi ve çalışabilmesi, bol soru çözümü ile öğrenmenin pekiştirilmesi gibi örneklerin arttırılabileceği değişkenlerden oluşmaktadır.

Kurumumuzun odak noktası öğrenci başarısı üzerine yılların deneyimi ve birikimi ile planlanmış, tüm düzenlemeler bu odak noktası etrafında inşa edilmiştir. Öğretim süreci öğrencilerinin öğrenmedeki farklılıkları dikkate alınarak yapılandırılıyor ve böylece onlar için maksimum öğrenme ortamı sağlanıyor. Konuların öğrenciler tarafından tam olarak kavrandığından emin olmak için öğrenciler yıl boyunca akademik kadromuz tarafından takip ediliyor ve bilgi eksikliğinin önüne geçiliyor.

Doğru şartlar, kaliteli bir öğretim ile birleştiği zaman başarı da kaçınılmaz oluyor.

Çalıştığımız Gruplar

Rekor Dershanesi olarak 8.Sınıf (LGS) grubu, 11.Sınıf Gruplar, 12. Sınıf Gruplar (YKS) ve Mezun Gruplar(YKS) ile çalışmaktayız. 23 Yıllık tecrübemiz ve uzun zamandır bir arada çalışan alanında uzman öğretmen kadromuz ile öğrencilerimizi birebir takip ediyoruz.

Ankara'nın En iyi dershaneleri Mezun Grup
11.Sınıf Gruplarımız
Ankara'nın En iyi dershanesi 12.Sınıf grupları
Ankara'nın En iyi dershanesi 8.Sınıf gruplarımız

Kaliteli Sınıflarda Kaliteli Eğitim

Kurumumuzun odak noktası öğrenci başarısı üzerine yılların deneyimi ve birikimi ile planlanmış, tüm düzenlemeler bu odak noktası etrafında inşa edilmiştir. Tüm gruplarımız için geniş sınıflarda ve en fazla 10 kişilik homojen gruplarda eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimizin ders gördüğü tüm sınıflar pandemi döneminde hayatımıza giren sosyal mesafenin uygulanabilmesi için yeterli büyüklüğü sahip olup sınıflarımız her günün sonunda dezenfekte edilmektedir.

Eğitim Koçluğu Sistemimiz

Dershanemizde öğrencilerin başarılı olma sebeplerinden biri de kuşkusuz eğitim koçluğu sistemimizin kusursuz olarak çalışmasıdır. Her öğrencimiz eğitimin başlamasından 15 gün sonra kendisine bir öğretmenini eğitim koçu olarak seçer. (Bir öğretmen en fazla 7-8 öğrencinin eğitim koçu olabilir.) Eğitim koçunu görevi öğrencisine etkin ders çalışma ve sınav stratejilerini öğretmektir. Bunun yanında deneme sınavlarında alınan sonuçlar hem idare hem de eğitim koçu tarafından incelenmekte, eksik görülen konularda öğrencinin inisiyatifine bırakılmaksızın etüte alınırlar.

Alanında Uzman Öğretmen Kadrosu
Ankara'nın en iyi vip sınıfları
Kayıtlı öğrencilerimiz ile dönem öncesinde altyapı dersleri
Ankara en başarılı dershane sınırlı kontenjan

Etüt Sistemimiz

Dershanemizde stajyer öğretmen çalıştırılmamakta olup, tüm etütler derse giren uzman öğretmen kadrosu tarafından verilmektedir. “Öğretinceye Kadar Öğretim”  ana felsefemiz gereği, deneme sınav sonuçları baz alınarak eksik görülen konularda YKS (TYT-AYT), LGS (TEOG) ve Tüm ara sınıf öğrencilerimiz öğrencinin inisiyatifine bırakılmaksızın etüte alınırlar. Bunun yanında bir öğrencimizin, etüt talep etmesi durumunda ders öğretmenin müsaitliği doğrultusunda en kısa sürede – en geç 2 gün içinde – etüt talepleri dersine giren öğretmeni tarafından karşılanmaktadır.

Yayınlarımız ve Deneme Sınavlarımız

Kurumumuzda kullanılan yayınların ve deneme sınavlarının tamamı güncel senenin müfredatına göre oluşturulmuştur. Kullanmış olduğumuz yayın ve deneme sınavlarımız Türkiye geneli en kaliteli içeriklerden oluşmakta olup öğrencilerimiz yapılan deneme sınavlarında ülke geneli başarı sıralamalarını görebilmektedir. Dershanemiz LGS ve YKS’de, kurum içi kaynaklarımız, kullanılan deneme sınavları ve yayınlar ile birlikte en az %80 oranında birebirlik yakalamıştır.

Kayıtlı Öğrencilerimize Ücretsiz Altyapı Dersleri

Her yıl Temmuz ayından dönem açılana kadar öğrencilerimizi Altyapı dersleri veriyoruz. Dönem açılışında yaşayacakları adaptasyon sürecini ve aynı zamanda temel konular hakkında olabilecek bilgi eksiklerini ortadan kaldırıyoruz. Kurumumuz yaz okulu gibi bir hizmet vermemekte olup, yaz okulu şeklinde işlenen altyapı derslerinden sadece öğrencilerimiz yararlanabilecektir.

Rekora Gelin, Farkı Görün, Rekoru Kırın

Özel Rekor Dershanesi eğitime gönül vermiş ve eğitimi ticari bir meta olarak görmeyen idealist öğretmenler tarafından kurulmuş, kuruluşundan bugüne değin eğitimin kalitesi ve öğrencisinin motivasyonu yüksek tutmak amacıyla sınırlı sayıda öğrenci ile çalışmıştır. Rekor Dershanesi, öğrencisini hedefe taşıyabilmek için disiplinden asla taviz vermeyen,  aynı zamanda da aile ortamı sıcaklığında olup öğrencisinin severek öğretim gördüğü bir kurumdur. Uzun yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübe ile başarıya giden yolun nereden geçtiğini artık biliyorsunuz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Gruplarımız hakkında bilgi almak ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
Bilgi Almak için